Користь від застосування перетворювачів частоти.
Користь від застосування перетворювачів частоти Частотний перетворювач — електронний пристрій для зміни частоти електричного струму (напруги).
Частотний асинхронний перетворювач частоти служить для перетворення мережевого трифазного або однофазного змінного струму частотою 50 (60) Гц в трифазний або однофазний струм частотою від 1 Гц до 800 Гц.
Промисловістю випускаються частотні перетворювачі електроіндукціонного типу, що представляє собою по конструкції асинхронний двигун з фазним ротором, що працює в режимі генератора-перетворювача, і перетворювачі електронного типу.
Частотні перетворювачі електронного типу часто застосовують для плавного регулювання швидкості асинхронного електродвигуна або синхронного двигуна за рахунок створення на виході перетворювача електричної напруги заданої частоти. У найпростіших випадках регулювання частоти і напруги відбувається у відповідності із заданою характеристикою V/f, в найбільш досконалих перетворювачах реалізовано так зване векторне управління. Частотный преобразователь состоит из выпрямителя (моста постоянного тока), преобразующего переменный ток промышленной частоты в постоянный, и инвертора (преобразователя) (иногда с ШИМ), преобразующего постоянный ток в переменный требуемых частоты и амплитуды. Выходные тиристоры (GTO) или транзисторы (IGBT) обеспечивают необходимый ток для питания электродвигателя.
Для улучшения формы выходного напряжения между преобразователем и двигателем иногда ставят дроссель, а для уменьшения электромагнитных помех — EMC-фильтр.
Преимущества:
* Діапазон регулювання електродвигуна збільшується в √3 (тобто з 1:50 до 1:87)
* Ефективність використання електродвигуна збільшується, так як збільшується його номінальна швидкість. Ковзання при цьому не змінюється.
* Мотор видає велику потужність (P = M * ω), отже в кінцевому підсумку може бути обраний менший, більш дешевий електродвигун для приводного рішення.
* результуюча швидкість існуючої машини може бути збільшена без модифікації редуктора і/або двигуна.
Перетворювач частоти використовує всю максимальну потужність трифазного двигуна точно також, якби його включили в мережу 380В, і дозволяє плавно регулювати обороти і включати реверс (управління оборотами право/ліво), що майже завжди дозволяє утриматися від проведення трифазної мережі, собівартість проведення якої 15-20 тис. грн. Вам більше не будуть потрібні конденсатори, та й мотор стане на 40-50% могутніше, т. к. отримає всі три фази. Незважаючи на те, що використання частотного перетворювача все більше здобуває популярність, ступінь поінформованості населення про цей практичний пристрій, як і раніше, бажає бути кращою. Тепер не треба думати, як провести до себе 380В. Наявність частотного перетворювача допоможе втілити саму інноваційну технічну ідею в життя, комусь допоможе зробити економію на оренді приміщення та не обмежувати себе місцем розташування виробництва уздовж лінії проводки 380 Ст. Ваші сусіди більше не будуть сердитися на Вас за перепадів в мережі, оскільки зникнуть пускові струми, які у 5-7 разів перевищують потужність двигуна і садять всю мережу.
Так само, перевагами перетворювача частоти є повний захист двигуна від перевантажень, замикання на землю, міжфазного замикання, обрив фази, перегріву, завищеною або заниженою мережі. Експлуатація частотника дуже проста: кнопки пуск, стоп, реверс і ручка регулювання обертів. Кнопки управління можна вивести і керувати віддалено. На один частотний перетворювач можна підключати більше одного двигуна.
- Як зрозуміти, чи підійде для вас шнековий навантажувач із двигуном від мережі 220В? Що робити, якщо немає можливості забезпечити мережу 380В? Постараємося відповісти на основні питання про те, чому в певних умовах шнековий навантажувач 220 вольт не найкращий варіант. Підберемо оптимальне обладнання для вашого підприємства з урахуванням наявних параметрів мережі та ваших завдань.
- Розрахунок точності подачі матеріалу шнековим навантажувачем неможливий без частотного перетворювача в шнековому навантажувачі.