Верстати торцювальні, їх різновиди і застосування.
Торцевим називається верстат (або пила), призначений для поперечного розпилювання і торцювання пиломатеріалу (столярно-будівельного погонажу, дощок, брусів тощо). Застосовується в лісопильному (високої і середньої потужності) і столярно-меблевому виробництві.
Складові частини торцювального верстата
Торцевий верстат складається з коробчатої станини, в якій знаходиться пильний вал, клиноремінною передачею з'єднаний з приводом від элетрического двигуна. Вал розташований в качающейся рамці, що здійснює виїзд пилки вниз над поверхнею столу за допомогою гідроприводу.
Особливості торцювальних верстатів
До особливостей торцювального верстата можна віднести наступне. Машина легко вбудовується в лісопильний потік. В комплект входить гідропривід. Надійна фіксація під час різання забезпечується притиском заготовки за допомогою гідравлічного циліндра. Притиск заготівки здійснюється автоматично перед тим, як піднімається торцювальна пила, завдяки загальному гидроцилиндру. Конструкція притиску така, що виключає появу на поверхні матеріалу сколів. Підвищені заходи безпеки роботи: електродинамічні гальмування, дворучне управління і система вимикаючих верстат блокувань.
Класифікація торцювальних верстатів
У деревообробному виробництві використовуються однопильные торцеві верстати, у яких ручна подача здійснюється за допомогою каретки, а також двухпильные і багатопильні верстати концеравнительного типу не тільки з ручною, але і з механічною подачею.
Однопильные верстати. Заготівля подається на пилку з допомогою каретки у вигляді платформи на кронштейні або спеціальній підставці, яка пересувається по напрямних на роликах. Сама каретка знаходиться на столі торцювального верстата і переміщається по ньому з допомогою шипів, які ковзають у пазах столу. Каретка має нерухому напрямну лінійку, яка розташована на пильному диску перпендикулярно; пересувний упор (знімний або відкидний), який встановлений паралельно диску, який обмежує довжину оторцовки; а також пристроєм, призначеним для затиску деталей.
Двухпильные верстати. Деталі торцуются у відповідності з заданою довжиною відразу з обох кінців. Одна пила наглухо насаджена на вал, а другу можна пересувати, тим самим змінюючи відстань між цими пилами, як того вимагатимуть габарити деталей. Між пилами проходить каретка.
Щоб розпиляти заготівлю уздовж, поперек або під деяким кутом використовують круглопильні верстати, які можна вважати універсальними.
Способи торцювання
Існує два способи. При першому вся партія деталей торцуется без кінця з одного краю, а потім до упору з іншого. Другий спосіб передбачає, що заготовки торцуются без кінця з одного краю, потім накидається упор, закладка перевертывается і торцювання проводиться до упору з іншого краю. Другий спосіб більш кращий, оскільки на закидання упору і переставлення пачок витрачається менше часу порівняно з дворазовою укладанням заготовок в штабель і їх прийом з іншого краю.
Види ручних дискових пил
Для торцювання брусків і дощок, а також їх поперечного розкрою використовують:
· маятникові пили з рамкою, підвішеній вертикально;
· пилки прямолінійного переміщення шпинделя, яке забезпечується системою важелів або горизонтальних направляючих, шарнірно з'єднаних один з одним;
· пилки балансирного типу, що володіють горизонтальній рамкою, що хитається на осі. На кінці рамки знаходиться пильний шпиндель.
Балансирні верстати виготовляються з механізованим або ручним (ножним) пристроєм, що подає пильний шпиндель на оброблюваний матеріал. Над шпинделем знаходиться робочий стіл, уздовж якого спрямовується распиливаемая заготовка. Будучи в неробочому стані пиляльний диск розташовується під заготівлею. Балансирні верстати, як правило, використовуються для отторцовки і поперечного розкрою рейок, обаполів і дощок.
В даний момент найбільш поширені торцювальні верстати з прямолінійною подачею пили на заготовку. До них можна віднести суппортные і шарнірні машини.
- Як зрозуміти, чи підійде для вас шнековий навантажувач із двигуном від мережі 220В? Що робити, якщо немає можливості забезпечити мережу 380В? Постараємося відповісти на основні питання про те, чому в певних умовах шнековий навантажувач 220 вольт не найкращий варіант. Підберемо оптимальне обладнання для вашого підприємства з урахуванням наявних параметрів мережі та ваших завдань.
- Розрахунок точності подачі матеріалу шнековим навантажувачем неможливий без частотного перетворювача в шнековому навантажувачі.