ПРИСТРІЙ І ПРИНЦИП РОБОТИ ЕЛЕКТРИЧНИХ КОНВЕКТОРІВ
Електричний конвектор – прилад опалення, теплопередача в якому здійснюється за допомогою природного руху повітря (конвекції). Потрапляючи в конвектор Atlantic, холодне повітря нагрівається за допомогою нагрівального елемента. Вже нагріті повітряні маси, що витіснялися більш холодними вступниками потоками, піднімаються вгору. Таким чином, відбувається циркуляція теплого повітря, в процесі свого руху обігрівального простір приміщення.
До 95% своєї тепловіддачі електричний конвектор Atlantic виробляє, завдяки процесам теплової конвекції, і лише 5% тепла йде від теплового випромінювання корпусу.
Нагрівальні елементи конвектора
«Головна» частина будь-якого електроконвектора – його нагрівальний елемент ТЕН. За своїм конструктивним особливостям всі Тени для конвекторів можна умовно розділити на дві групи:
«Закриті» нагрівальні елементи складаються із сталевих трубчастих Тенів, на яких закріплений спеціальний ребристий дифузор. Наявність дифузора збільшує площу контакту холодного повітря з Теном, що дозволяє отримати більш інтенсивну віддачу тепла і посилити конвекцію. Перевага даної конструкції ще й у тому, що «закриті» Тени не мають відкритих нагрівальних спіралей, і тому не пересушують повітря.
«Відкриті» нагрівальні елементи. Складаються з тонкої діелектричної пластини, яка «прошита» петлями нагрівальної нитки з хромоникелевого сплаву. Нитка покрита спеціальним лаком, службовцям для створення ізоляції. Переваги відкритого Тену – миттєвий нагрів. Однак такі нагрівальні елементи досить крихкі, служать недовго і пересушують повітря.
Тим не менш, не варто вважати, що конвектор (Atlantic переважно використовує «закриті» Тени) з одним типом нагрівального елемента прогріє приміщення швидше і якісніше, ніж обігрівач з іншим типом Тена. Якщо різниця в швидкості і є, то вона практично непомітна. Основні причини переходу більшості відомих виробників на використання «закритих» типів нагрівальних елементів – це зрослі вимоги до стандартів електробезпеки в Європі і, звичайно ж, комфорт споживача.
Конвектори електричні Atlantic, купити які ми пропонуємо за найдоступнішою в Україні ціною, використовують «закритий» тип нагрівального елемента. Ці опалювальні прилади характеризуються:
- Посиленим захистом від вологи і бризок води
- Підвищеної електро - та пожежобезпечність
- Мінімальним нагрівом корпусу, що виключає ймовірність отримання опіків
- Електроконвектори Atlantic з «закритими» Тенами не пересушують повітря, і показники мікроклімату в приміщенні зберігаються на оптимальному рівні.
Конвектори Atlantic: контроль і регулювання температурного режиму
Контроль і регулювання температури в конвекторі електричному Atlantic здійснюється за допомогою спеціального електронного пристрою – термостата, або терморегулятор.
Завдяки наявності терморегулятора, користувачеві гарантується висока точність підтримки температури в приміщенні (аж до часток градуса), а також можливість керування режимами роботи конвектора. Крім того, в деяких моделях конвекторів опалення Atlantic передбачена система, що дозволяє програмувати дані режими.
Біметалічні термостати. В основі функціонування цих терморегуляторів лежить здатність встановленої в пристрої біметалевої пластини реагувати на зміни температури. При підвищенні температури пластина вигинається і розмикає ланцюг живлення. Після того як температура падає, пластина набуває свій початковий стан, і знову замикає ланцюг. Недоліки такого терморегулятора полягають у недостатньо точному (похибка до 5 градусів) підтримці рівня температури. Ще один «мінус» – відкритий електричний контакт, який, піддаючись зовнішніх впливів, може вийти з ладу.
Знизити витрати на опалення за допомогою електричного конвектора Atlantic можна, для цього необхідно встановити спеціальний програматор Pass Program. Встановлюється програматор у передбачений для цього роз'єм блоку управління.
Програматор Pass Program автоматично перемикає конвектор Atlantic в економний режим, що знижує рівень заданої температури на 3-4 градуси. Таким чином, опалювальний прилад самостійно переходить в режим зниженого енергоспоживання в задані вами годинник (наприклад, коли ви на роботі, або в нічний час).
В тоже время, для одного конвектора приобретать программатор экономически не выгодно. Купить программатор Pass Program целесообразнее в случае, когда несколько электроконвекторов (до 15 штук) объединены в единую отопительную систему. Управлять работой сразу всех конвекторов сможет один единственный программатор.
Как подобрать мощность электрического конвектора?
Некоторые производители упрощают алгоритм подбора мощности конвектора, и рекомендуют производить расчеты, пользуясь стандартной схемой – 50 Вт на 1 метр квадратный обогреваемой площади.
Такой подход не всегда корректен, так как необходимая для обогрева помещения мощность зависит не только от площади, но и от теплоизоляционных свойств данного помещения. Для помещений с плохой теплоизоляцией нужно подбирать приборы с большей мощностью. В то же время, если конвектор отопления эксплуатируется в хорошо утепленном помещении или будет выполнять функции вспомогательного отопительного прибора, избыточная мощность устройства лишь поспособствует увеличению счетов по оплате за электроэнергию. Зазначимо також, що ціна конвекторів Atlantic знаходиться в прямій залежності від потужності приладів.
- Як зрозуміти, чи підійде для вас шнековий навантажувач із двигуном від мережі 220В? Що робити, якщо немає можливості забезпечити мережу 380В? Постараємося відповісти на основні питання про те, чому в певних умовах шнековий навантажувач 220 вольт не найкращий варіант. Підберемо оптимальне обладнання для вашого підприємства з урахуванням наявних параметрів мережі та ваших завдань.
- Розрахунок точності подачі матеріалу шнековим навантажувачем неможливий без частотного перетворювача в шнековому навантажувачі.