ЯК ПІДІБРАТИ КОМБІНОВАНИЙ ВОДОНАГРІВАЧ?
Отже, у Вас будинку функціонує система опалення, побудована на базі одноконтурного котла (газового, твердопаливного – неважливо!). Завдання – якимось чином отримати гарячу воду для прийому ванни, душу, миття посуду та інших побутових потреб. Купувати для цього звичайний бойлер? Затратно, адже для нагріву води буде використовуватися виключно електрика. Що ж робити?
Економічно вигідний вихід є – слід придбати комбінований водонагрівач. По суті, це той же електричний бойлер, але в опалювальний сезон (коли працює Ваш котел) не споживає електрики. В опалювальний сезон теплоносій з котла опалення проходить в такому бойлері через сталевий змійовик, віддаючи тепло воді, накопиченої в баку. Влітку, або коли котел не працює, вода в баку бойлера нагрівається Теном.
Так як же підібрати комбінований водонагрівач?
Порада №1. Враховуйте кількість користувачів бойлера
Коли котел не працює, бойлер повинен забезпечувати потрібною кількістю води всіх мешканців. Як же розрахувати це кількість?
Існує проста рекомендація, що дозволяє розрахувати необхідний літраж комбінованого водонагрівача. Так, для одного-двох проживаючих в будинку людей достатньо буде бойлера на 80 літрів, для 3-х чоловік – 100 літрів. Для сім'ї з 3-5 чоловік рекомендується підібрати комбінований бойлер на 150 літрів, а для 5-6 осіб купуйте 200-літрову модель.
Порада №2. Не хочете переплачувати, враховуйте потужність котла
Літраж комбінованого котла може бути різним– 80, 100, 120, 140, 150 або 200 літрів. Але чи буде куплений комбінований нагрівач води видавати задану кількість літрів в годину в тандемі з котлом? Не факт!
Для того щоб використати об'єм бака бойлера на 100%, рекомендуємо підбирати його літраж в залежності від потужності котла:
ОБСЯГ КОМБІНОВАНОГО ВОДОНАГРІВАЧА, Л | ПОТУЖНІСТЬ КОТЛА, КВТ |
---|---|
80-100 | від 16 кВт |
120-150 | від 23 кВт |
200 | від 33 кВт |
Якщо Ваш котел «не дотягує» до потужності, зазначеної вище, існує велика ймовірність, що вибраний бойлер буде видавати менший літраж підігрітої води, ніж заявлено в його паспорті.
Порада №3. Вибирайте комбінований бойлер з «сухим» Теном
Традиційний і найбільш недорогий ТЕН в бойлері – мідний. У жорсткій воді при великих температурах на ньому інтенсивно відкладається накип, тому такий нагрівальний елемент в баку швидше виходить з ладу. Крім того, накип призводить до зменшення його тепловіддачі і, як наслідок, до підвищеного витраті електроенергії. Техобслуговування таких бойлерів потрібно проводити раз на півроку-рік.
«Сухий» ТЕН, що виготовляється звичайно з кераміки (в бойлерах Atlantic використовується власна технологія Steatite), укладений у колбу зі сталі. Прямого контакту Тена з водою немає, тому накип ТЕН не псує, і якість води йому не шкодить.
Підібрати комбінований бойлер з «сухим» Теном слід ще й тому, що такий водонагрівач споживає менше електроенергії (збільшена площа тепловіддачі, швидкий нагрів і тривале охолодження), а його техобслуговування проводиться рідше – раз на 2 роки.
Порада №4. Немає сенсу переплачувати за бак з нержавійки!
Немає сенсу гнатися за дорогими бойлерами з водяним баком з нержавіючої сталі. Їх ціна в 3-4 рази більше, але слабке місце такого бака – зварний шов.
Набагато правильніше буде вибрати і купити комбінований водонагрівач з баком, покритий зсередини емаллю або склокерамікою. Такий водонагрівач прослужить не менше наддорогого аналога! Для захисту від іржі (вода з підвищеним вмістом заліза) в баку хорошого бойлера обов'язково має бути встановлено магнієвий анод!
Порада №5: 220 або 380 Вольт?
Роздумуючи над тим, як підібрати комбінований бойлер, не забудьте врахувати можливості електромережі у Вас на об'єкті або в будинку. Майте на увазі: не всі електричні водонагрівачі можуть працювати з трифазними мережами (380 В).
Рада №6. Звертайте увагу на наявність вбудованого термостата
Щоб уникнути зайвих витрат, купуйте комбінований водонагрівач з вбудованим термостатом, наприклад, модель Atlantic COMBI STEATITE ATL 200 MIXTE.
Його сенс в тому, щоб перемикання триходового клапана (подача теплоносія в змійовик бойлера) проводилося автоматично у міру охолодження води в баку. Бойлер з таким термостатом зможе «спрацюватися» навіть з недорогими моделями котлів. В іншому випадку, Вам доведеться витратитися на придбання додаткового обладнання.
Порада №7. Терміни гарантії мають значення!
Порівнюючи два бойлера комбінованого нагріву, порівнюйте і їх гарантійні терміни. Наприклад, гарантія на водяній у бак бойлера Atlantic COMBI STEATITE – 7 років. У водонагрівачів інших виробників навіть на екземпляри з «сухим» Теном (наприклад, DRAZICE OKC 100/1M2) гарантія часто не перевищує 5 років.
Враховуйте ці поради, і питання про те, як підібрати комбінований бойлер перестане дошкуляти вас. Правильно вибраний водонагрівач буде не тільки корисною, але і вигідною покупкою – Ваші витрати на експлуатацію будуть мінімальні, бойлер прослужить довго!
- Як зрозуміти, чи підійде для вас шнековий навантажувач із двигуном від мережі 220В? Що робити, якщо немає можливості забезпечити мережу 380В? Постараємося відповісти на основні питання про те, чому в певних умовах шнековий навантажувач 220 вольт не найкращий варіант. Підберемо оптимальне обладнання для вашого підприємства з урахуванням наявних параметрів мережі та ваших завдань.
- Розрахунок точності подачі матеріалу шнековим навантажувачем неможливий без частотного перетворювача в шнековому навантажувачі.